Dachówki betonowe koło

Dachówki betonowe opcją dla dachówek ceramicznych

Dachówki betonowe (cementowe) uzyskuje się z piasku, cementu portlandzkiego a przy tym pigmentów na bazie tlenków żelaza i wody. Po dodaniu podwójnej warstwy akrylowej, zdobywa się skończony artykuł. Mogą być fascynującą opcją dla dachówek ceramicznych. Ich solidność jest podobna i wycenia się ją na mniej więcej 100 lat. Co do dachówek betonowych możemy być pewni ich trwałości, w końcu wybudowane wieloletnie konstrukcje takie jak mosty przetrwały próbę czasu. Dachówki betonowe są także tańsze od swoich ceramicznych odpowiedników. 
Dachówki betonowe – gdy więźba nie jest kapitalna
Dachówki betonowe niwelują ubytki powstałe w konstrukcji więźby, mogą wobec tego pokryć wcześniejszą niedokładną robotę dekarza. Fabrykacja dachówek betonowych jest oszczędniejsza energetycznie dla fabryk. Dachówki betonowe produkuje się w temperaturze 60 stopni Celsjusza. W przypadku dachówek ceramicznych do ich fabrykacji trzeba powyżej 16 razy więcej energii.  
Dachówki betonowe są trochę mniej połyskliwe od tych ceramicznych. Są również trochę bardziej porowate. Obecna technologia produkcji sprawia jednakże, że różnice w wyglądzie dachówek z przeróżnych towarów są praktycznie niewidoczne. Jedynie wprawne oko może spostrzec różnice. 
Najistotniejszym elementem wpływającym na gwarancję dachówek betonowych jest mrozoodporność. Dachówka powinna znieść kolejne cykle zamrażania a także odmrażania, to decyduje w dużej mierze o jej „żywotności”. Fabrykanci dachówek betonowych najczęściej dają gwarancję na 30 lat.  Fabrykanci dachówek betonowych gwarantują, że z biegiem czasu coraz bardziej się utwardzają. Są nieugięte na pękanie a przy tym niekorzystne warunki atmosferyczne, jak intensywny deszcz a także srogi chłód. 
Jednym z typów dachówek betonowych są dachówki płaskie. Perfekcyjnie pasują one do nowomodnych budynków. Płaska dachówka kocha łatwe formy architektoniczne. Dachówki betonowe najczęściej są w ciemnej palecie kolorystycznej, od czerni do grafitu. Można jednakże wyszukać rodzaje w rustykalnej palecie kolorystycznej- od ceglanego do brązowego. Dachówki betonowe posiadają także warstwy antyzabrudzeniowe, dzięki czemu ich odcień, w miarę upływu czasu, nie blaknie. 
Wybór pomiędzy dachówkami betonowymi, a ceramicznymi zależy od majętności portfela a przy tym osobistych upodobań, np. co do większego błysku bądź matowości dachówek. Dachówki betonowe dają masywny dach nad głową.

0 Response to “Dachówki betonowe koło ”

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.