Dachówki betonowe radlin

Dachówki betonowe opcją dla dachówek ceramicznych

Dachówki betonowe (cementowe) pozyskuje się z piasku, cementu portlandzkiego a przy tym pigmentów na bazie tlenków żelaza i wody. Po dodaniu podwójnej warstwy akrylowej, pozyskuje się skończony produkt. Mogą być interesującą możliwością dla dachówek ceramicznych. Ich trwałość jest podobna i wycenia się ją na około 100 lat. Co do dachówek betonowych możemy być przekonani o ich stabilności, w końcu skonstruowane wieloletnie konstrukcje takie jak mosty przeżyły próbę czasu. Dachówki betonowe są także tańsze od swoich ceramicznych odpowiedników. 
Dachówki betonowe – gdy więźba nie jest perfekcyjna
Dachówki betonowe niwelują ubytki powstałe w konstrukcji więźby, mogą zatem pokryć wcześniejszą niedokładną robotę dekarza. Fabrykacja dachówek betonowych jest oszczędniejsza energetycznie dla fabryk. Dachówki betonowe produkuje się w temperaturze 60 stopni Celsjusza. W przypadku dachówek ceramicznych do ich wytwórczości potrzeba powyżej 16 razy więcej energii.  
Dachówki betonowe są nieco mniej połyskliwe od tych ceramicznych. Są też nieco bardziej porowate. Obecna technologia produkcji sprawia jednakże, że różnice w wyglądzie dachówek z przeróżnych budulców są właściwie niewidoczne. Jedynie wprawne oko może spostrzec różnice. 
Najważniejszym czynnikiem wpływającym na gwarancję dachówek betonowych jest mrozoodporność. Dachówka musi wytrzymać następne cykle zamrażania a w dodatku odmrażania, to decyduje w sporej mierze o jej „żywotności”. Fabrykanci dachówek betonowych na ogół dają pewność na 30 lat.  Producenci dachówek betonowych twierdzą, że z biegiem czasu coraz to bardziej się utwardzają. Są odporne na pękanie oraz niekorzystne warunki atmosferyczne, jak rzęsisty deszcz a w dodatku srogi mróz. 
Jednym z typów dachówek betonowych są dachówki płaskie. Perfekcyjnie pasują one do współczesnych domów. Płaska dachówka kocha proste formy architektoniczne. Dachówki betonowe z reguły istnieją w ciemnej palecie kolorystycznej, od czerni do grafitu. Można jednakże znaleźć warianty w rustykalnej gamie kolorystycznej- od ceglanego do brązowego. Dachówki betonowe posiadają dodatkowo powłoki antyzabrudzeniowe, dzięki czemu ich barwa, w miarę upływu czasu, nie płowieje. 
Wybór między dachówkami betonowymi, a ceramicznymi zależy od zasobności portfela oraz indywidualnych upodobań, np. co do większego połysku albo matowości dachówek. Dachówki betonowe gwarantują mocny dach nad głową.

0 Response to “Dachówki betonowe radlin ”

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.