Moskitiery wronki

Jak na przykład przespać letnią noc bez obecności owadów?

Okres letni wiąże nam się nie tylko z żarliwym słońcem, morską bryzą, ale też z orzeźwiającym powietrzem w nocy. Gdy spotykamy się z ciepłymi nocami, śnimy o tym, żeby spać w komforcie, przy otwartym oknie, wpuszczającym do naszej sypialni ożywczy, chłodny powiew wiatru. Niemniej jednak wraz z nim, do naszej sypialni wkradają się nieproszeni goście, którymi są komary, muchy i wszelkie inne owady. Umieją doprowadzić do bezsenności, kiedy wybudzając nas z miłego snu, dzwonią nad glowami i zapraszają do nocnej potyczki. 
Jak na przykład uniknąć takich sytuacji?
Aktualnie pojawia się szereg możliwości ochronienia naszego mieszkania przed podbojem owadów. Tak oto możemy spryskać ciało sprayem odstraszającym komary, skorzystać z elektrycznych odstraszaczy. Niemniej jednak szanse te są słuszne jedynie w wypadku, gdy nie cierpimy na alergie. Są to również niezbyt stałe oraz komfortowe warianty, gdyż nie każdy z nas marzy o tym, aby po rześkiej kąpieli spryskać całe ciało intensywnie aromatycznym specyfikiem. 
Najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą metodą w walce z nocnymi odwiedzinami owadów, są moskitiery
Moskitiera jest gęsto przeplataną siatką, zakładaną na drzwi, okna lub łóżeczko dziecięce. Wyprodukowana z przeróżnych towarów, mając do wyboru między innymi siatkę bawełnianią, polietylenową, nylonową albo poliestrową. 
W większości wypadków wybieranymi są moskitiery instalowane do okna bądź do drzwi balkonowych. Są one montowane bezinwazyjnie, z reguły przy użyciu obrotowych zaczepów, ale wyszukamy także takie, które utwierdzimy taśmą dwustronną. W wypadku zabezpieczenia drzwi balkonowych, najwygodniejsze okazują się moskitiery otwierane. Wyposażone są w magnesy, które ułatwiają wygodę używania. Posiadając wielkie drzwi balkonowe prowadzące na taras, należałoby zainwestować w moskitierę przesuwną, której rama sklada się z szyn jezdnych, po której ruszają się skrzydła. W szczególności wymagajacy nabywcy, odnajdą zastosowanie w moskitierach zwijanych, plisowanych oraz instalowanych w roletach.
Czy siatki typu moskitiera są pewne dla alergików? 
Moskitiery są najbezpieczniejszą osłoną przed owadami w przypadku osób cierpiących na alergię. Sam materiał, z którego utworzony jest towar, nie jest złośliwy. Jednak nie broni on od przenikania do wnętrza mieszkania pyłków roślin. Również w trosce o to, wielu fabrykantów proponuje siatki antyalergiczne, wyposażone w filtr uniemożliwiający przedostanie się pyłków przez siatkę. 
Wybór prawidłowiej moskitiery jest wbrew pozorom niezmiernie łatwy, ponieważ fabrykanci w dalszym ciągu przebijają się w nowych projektach. Montaż pozwoli nam przespać letnie noce w komforcie i bez zgrozy o pogryzienia ciała przez owady.

0 Response to “Moskitiery wronki ”

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.